Hakkımızda

kartal özel kurs lgs hazırlık

Sevgili veliler ve öğrenciler, kursumuzun web sitesine hoş geldiniz!

Beş Öğretmen Akademi TYT ve LGS hazırlık kursları yanı sıra okul takviye kursları sunan bir kurstur. Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı bir kurs olarak hem MEB müfredatının tüm gerekliliklerini, hem de TYT veya LGS Sınavlarının Programı’nı uygulayarak, öğrencilerinin hem okuldaki hem de sınavlarda başarılarını temin eder.

Kurulduğu yıldan bu yana kaliteli ve sürekli kendini geliştirmeyi hedefleyen kadrosu, öğrencilerine farklı akademik ve sosyal imkanlar sunan eğitim binasıyla İstanbul Kartal bölgesinin en iyi kurslarından biri olduğunu gururla belirtmek isterim.

Kurs müdürü ve bir matematik öğretmeni olarak, öğrencilerimizin yüksek akademik standartları yakalamasını ve öğrenmeyi öğrenebilmelerini çok önemli buluyorum. Her gün onlarca bilimsel gelişmenin yaşandığı dünyamızda başarılı olabilmek için öğrencilerin fen, matematik, teknoloji ve dil alanlarında başarılı olmaları önemlidir. Bu alanlarda başarılı olmak öğrencilerimize günlük hayatlarında doğru karar alma becerilerini de kazandırıyor. Fen ve matematik alanlarında iyi olmak öğrencilerin problem çözme ve eleştirel düşünme becerilerini de geliştiren önemli bir etmen oluyor.

Kursumuzda 7’inci, 8’inci, 11’inci ve 12’inci sınıf öğrencileri doğrudan kendilerini ilgilendiren LGS ve TYT sınavlarına yönelik eğitime tabi tutuluyorlar. Diğer taraftan, MEB müfredatının da en azından 1- 2 hafta önünden gidilerek öğrencilerin okul derslerinde de başarılı olmaları temin ediliyor.

kartal en iyi kurslar

Ara sınıf öğrencileri ise, doğrudan okul müfredatıyla koordine bir şekilde ilerliyorlar ve ileride girecekleri sınavların altyapılarını almış oluyorlar. Onların sosyal bir ortamda eğitim almaları ise eğitimin diğer tarafıyla ilgili.

Henüz 4. Eğitim öğretim yılına girmiş olmamıza rağmen bir çok öğrencimizin LGS ve TYT sınavlarındaki başarılarında katkımızın olduğunu bilmek kurs müdürü olarak gurur verici. Bu ise 4 yıl gibi kısa bir süre içinde uzun bir yol kat ettiğimizin bir göstergesi.

12 Öğrenciyle Sınırlı Sınıflarda Başarı!

Başarımızın sırrı ise aslında sunduğumuz çok basit birkaç detayda gizli; alanında uzman, ilgili ve özverili öğretmenler ve öğrencinin dikkatinin bozulmayacağı küçük çalışma grupları. Bu anlamda İstanbul Kartal bölgesinde maksimum 6 öğrenciden oluşan sınıflarda eğitim verebilen birkaç özel eğitim kurumundan biri olduğumuzu belirtmek isterim. Sınıflardaki öğrenci sayısının sınırlı tutulması derslerde başarının yanı sıra pandemik tedbirler kapsamında da önemli bir husus olduğu değerlendirilebilir. Netice ise öğrenmeyi öğrenebilen, başarılı öğrenciler. Eğitimin toplum üzerindeki yerinin farkındalığıyla öğrencilerimizi daha aydınlık geleceklere taşımak için burada olacağız.

Web sayfamızı incelemenizi ve tüm soru ve önerileriniz için bana e-posta ile (lingomaths@gmail.com) ulaşmanızı rica ediyorum.

Ayşe hoca,

Kurs Müdürü & Matematik Öğretmeni


Eğitim Politikamız;

  • Bireyin topluma, toplumun da bireye duyduğu ihtiyaçla toplumda her türlü kültüre ve bireye saygılı vatandaşlar yetiştirmek,
  • Atatürk ilke ve inkılapları doğrultusunda laiklik ilkesine ve Cumhuriyete saygılı bireyler yetiştirmek,
  • Yerel ve uluslararası düzeyde vizyon sahibi, öz güvenli ve girişken dünya vatandaşları yetiştirmek, ve
  • Kendisine sunulan seçeneklerle sınırlı kalmayan yaratıcı, kolektif düşünebilen ve üretken bireyler yetiştirmek. 

Vizyonumuz;

Kültür düzeyi yüksek olan toplumların kişisel gelişimin değerini bilen bireylerden oluştuğunun farkındayız. Kursiyerlerimize bireysel gelişimleri için gerekli olacak her türlü eğitimi sunmak için buradayız. İngilizce ve diğer tüm derslerle donanımlı bireyler yetiştirmek , zihinsel yetilerini matematiksel, sözel, sosyal ve duygusal zekâ alanlarındaki gelişimle destekleyen ve hayat boyu öğrenen bireyler yetiştiren bir eğitim kurumu olmak.


kartal yakacık kurs merkezi